środa, 10 czerwca 2009

Alma Mater

Absolutorium – to zwyczajowe stwierdzenie zakończenia studiów wyższych bez uzyskania dyplomu. Absolutorium jako wpis w indeksie, który uzyskuje się po zdaniu wszystkich egzaminów i dokonaniu zaliczeń wymaganych programem studiów. A mimo to dla wielu studentów absolutorium to upragniony koniec studiów i początek samodzielnego życia jak i pracy zawodowej.W dniu udzielania absolutorium studenci najstarszego rocznika mają okazję po raz ostatni spotkać się z władzami Uczelni i (nie koniecznie lubianymi :)) wykładowcami. Do tradycji uroczystości absolutoryjnych należy zapraszanie przez studentów najbliższej rodziny, opiekunów i przyjaciół. Rokrocznie patrzeć można na wzruszone twarze gości a nawet samych absolwentów i wierzcie mi – jest to przepiękny moment – i okazja do ostatnich pamiątkowych zdjęć. Uroczystość uświetniona jest występem chóru akademickiego, studenci odbierają kartę absolutoryjną oraz pamiątkowe tablo.
Przy tej okazji pożyczmy naszym najblizszym, dzieciom czy znajomym czegoś szczególnego, wyjątkowego czegoś czego już nigdy nie zapomną. W końcu na swój sukces pracowali bardzo długo wyjatkowo zaangażowani , niekiedy przekraczając swoje granice wytrzymałości przy nocnych zakuwaniu do niejednego egzaminu :)Pozdrawiam serdeczenie wszystkich Absolwentów wszystkich kierunków!
Marcia ;)

2 komentarze:

joanna pisze...

To ja również dołączę się do życzeń :))

A tablo - wspaniała pamiatka - przyznam, że pierwszy raz słyszę o takim zwyczaju...
I kto tworzy takie dzieła?

Pozdrawiam serdecznie :))

amma pisze...

Tak, to piękne chwile wzruszeń i emocji. Ja osobiście nie mogłam się doczekać tej chwili, w której ma się poczucie samodzielności, niezależności i wreszcie początku nowej drogi. Tej drogi na własny już rachunek... stało się! czy jest lepiej? Trudne pytanie... jest inaczej, kolorowo (nie wyłączając koloru szaro-czarnego), bardziej intensywnie, jest dobrze:)
A w ogóle to znowu dałaś popis w tych kartkach siostra ;)
ściskam
madzia:)