piątek, 29 maja 2009

Zaproszenia i pamiątki komunijne

Okres majowy chyba już zawsze będzie nam się kojarzył z czasem przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu katolika, obchodzone w Polsce bardzo uroczyście. W eucharystii bowiem Pierwsza Komunia Święta jest sakramentem, symbolicznie przyjmującym młodego człowieka do grona tych, którzy bezpośrednio obcują z Bogiem. Dlatego stanowi święto dla całej rodziny. Poprzedzają ją długotrwałe przygotowania – duchowe i religijne oraz organizacyjne. Rola rodziców polega przede wszystkim na odpowiednim przygotowaniu dziecka do przyjęcia I Komuni Świętej tak aby przystąpiło do tego aktu świadomie i ze zrozumieniem. Poza tym muszą oczywiście przygotować dziecku całą uroczystość komunijną. Mając na głowie każdy najdrobniejszy szczegół jaki się z tym wiąże. Jednym z nich są właśnie zaproszenia i pamiątki komunijne. Oto kilka moich tegorocznych propozycji.


Przygotowując się do tego zdarzenia pamiętajmy jednak, że Pierwsza Komunia Święta ma być przede wszystkim świętem naszego dziecka.

Marcia :)

4 komentarze:

Jo-hanah z Wrzosowej Polany pisze...

Jakie śliczne!
Mam tylko smutne wrażenie, że Pierwsza Komunia to coraz mniej święto duchowe, a coraz więcej okazja do dostawiania drogich prezentów... Smutne to...
Pozdrawiam cieplutko

Nettika pisze...

Podpisuję sie pod słowami Jo-hanah
i żal serce ściska ... Pozdrawiam cieplutko

amma pisze...

Cała prawda w kilku słowach. Ślicznie to napisałaś Marciu.
Pamiątki i zaproszenia takie delikatne. Bardzo mi się podobają, klienci też byli
zachwyceni.

Buzaczki
Mama :)

amma pisze...

Ostatnio zostałam dosadnie poinformowana, że w ogóle nie pisze komentarzy...więc postanowiłam się poprawić ;)
Bardzo mądre to co napisałaś, i ładnie ujęłaś w słowa myśli tak oczywiste.
A jeśli chodzi o zaproszenia... cóż brak mi słów na komplementy ;)
ściskam
madzia:)